Ana Sayfa / Kişisel Gelişim / En iyi kişisel gelişim kitapları

En iyi kişisel gelişim kitapları

En iyi kişisel gelişim kitapları nasıl olmalı? Öncelikle, kişisel gelişim kişinin doğumu ile başlar. Maalesef, genelde ülkemizde kişisel gelişim kavramı iş hayatına başladıktan ya da emekli olduktan sonra gündeme geliyor. Bu konuyu biraz açalım, çocuk eğitiminin ana noktası genelde, iyi bir okulda okumak, iyi bir üniversite kazanmak ve sonrasında da işi bir iş bulup kazanmak oluyor. Çocukluk ve gençlik dönemi okul hayatında başarılı olmak üzerine odaklı geçiyor.

Kişi iş hayatına atılınca kişisel gelişim kavramı yavaş yavaş gündeme geliyor. Buradaki kişisel gelişim kavramından da anlaşılan yine maddiyat odaklı yani iş hayatında başarılı olmak. Hedef iyi bir kariyer, çok para kazanmak, iyi bir ev, iyi bir araba satın almak olunca, alınan kişisel gelişim eğitimleri ve okunan kişisel gelişim kitapları nın konusu da maddiyat odaklı oluyor. Bedenli dili okuma, yöneticilik becerilerini geliştirme, etkili sunum teknikleri, zaman yönetimi, vs. Tabi ki bu tür eğitimler de kişi için önemli ama sadece maddiyat odaklı kişisel gelişim eğitimleri, okunan kişisel gelişim kitapları kişinin hayat gerçek huzuru, mutluluğu, bolluk ve zenginliği yakalaması için yeterli olmuyor. Peki, en iyi kişisel gelişim kitapları nasıl olmalı?

en iyi kişisel gelişim kitapları

En iyi kişisel gelişim kitapları

  • En iyi kişisel gelişim kitapları kişinin öncelikle yaratılış gayesini öğrenmesini ve buna uygun bir hayat yaşamasına vesile olacak nitelikte bilgileri içermeli.
  • Esmaül Hüsna faziletleri, Esmaül Hüsna’nın hayatımızdaki yeri küçük yaşlardan itibaren öğretilmeli.
  • Peygamber Efendimiz’in (sav) hayatı, ahlakı, ruhsal ve bedensel hastalıklar karşısında uyguladığı şifa yöntemleri-Nebevi Şifa, herkes tarafından bilinmeli.
  • Duanın bir insanın hayatındaki önemi çok iyi kavranmalı,
  • Niçin ibadet ediyoruz kavramı çok iyi benimsenmeli,
  • Metafizik alem hakkında kişi bilgi sahibi olmalı ve metafizik alemdeki varlıklara karşı kendisini koruma altına alabilmeli,

En iyi kişisel gelişim kitapları olarak sizlere Ahmed Güneş Kasranoğlu’nun 4 kitabını mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Kitaplar hakkında detaylı bilgi için www.hezarfenyayinlari.com

en iyi kişisel gelişim kitapları

1) İLAHİ ENERJİLER VE METAFİZİK ÇÖZÜM Kitabı:

En iyi kişisel gelişim kitapları

2) DUANIN GÜCÜ SIRLARIN ŞİFRESİ kitabı:

en iyi kişisel gelişim kitapları

3) HAKKANİ TERAPİ KALBE DÜŞEN CEMRELER kitabı:

En iyi kişisel gelişim kitapları

4) İLAHİ DOKUNUŞ VE ŞİFANIN ŞİFRESİ kitabı:

en iyi kişisel gelişim kitapları

En iyi kişisel gelişim kitapları konusunda biraz daha detaylı bilgi almak için bu link’teki yazıyı okuyabilirsiniz http://hezarfenyayinlari.com/en-iyi-kisisel-gelisim-kitaplari.

hakkında bebekalisverissiteleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir