Ana Sayfa / Bebek Bezi / En iyi bebek bezi

En iyi bebek bezi

En iyi bebek bezi nasıl olmalı, sevgili anne ve babalar, daima bebeklerinin rahat, huzurlu ve mutlu olmasını isterler. Aslında, bebeklerin rahat ve huzurlu olması, anne ve babaların huzurlu olması demektir. Bebekler, dünyaya geldikleri zaman anne karnında olduğu gibi rahat ve huzurlu olmak isterler. Dış dünyada kıyafetleri, bulundukları ortam, yattıkları yatak anne karnından çok farklı, rahatsızlık verici olduğu zaman bebeklerde ağlamalar, uyumama, vs birçok problemler ortaya çıkar. Anne ve babalar için hayatlarının en güzel geçmesi gereken bu günler, adeta kabusa döner. Bilinçli anne ve babalar için ise bu bebekli dönemi hayatlarının en tatlı, en zevk aldıkları dönem olarak geçebilir. Peki, bu nasıl olacak? Anne babaların yapması gereken, bebek bezi, bebek beşiği, bebek maması, vs konuda bebekleri için en uygun ürünü kullanmalarıdır.
Bebeğin hem sağlığı rahatı hem de rahatı açısından en iyi bebek bezi seçiminin önemi büyüktür. Ucuz olsun diye alınan kalitesiz, alelade ya da kaliteli de olsa bebeğinize uygun olmayan bir bebek bezi kullanmanız, bebeğinizi dolayısı ile de sizi huzursuz edecektir. En iyi bebek bezi nasıl olmalı, bebek bezi alırken nelere dikkat etmeli?

 

En iyi bebek bezi nasıl olmalı

Bebeğinizin cinsiyetine göre seçim, kız mı erkek mi?

En iyi bebek bezi seçiminde, bebeğinizin cinsiyeti çok önemlidir. Erkek ve kız bebeklerin idrarının yayıldığı bölge farklıdır. Bu sebeple, bebek bezi üreticileri, bezin o kısmının emiciliğini ona göre arttırırlar. Bu şekilde, bebeğinizin genital bölgesi kuru kalır.

Bebek bezi hijyenik olmalı

Bebeklerin dış dünyaya uyum sağlamaya, alışmaya çalıştıkları bebeklik dönemlerinde temizlik çok önemlidir. Özellikle, bebeğinizin bez bölgesinin mikrop kapması, pişik olması olasılığı yüksektir. Mutlaka, temizliğinden emin olduğunuz, paketli bebek bezlerini tercih etmelisiniz. Bebek bezi taşıma esnasında ve raflarda satılmayı beklerken kirlenmiş olmamalı. Bilinen, kaliteli ve güvenli markaları satın almaya özen göstermelisiniz. Bu tür firmalar üretimlerinde kalite standartlarına önem verdikleri için bebek bezleri de hijyenik ve sağlıklı olmaktadır.

Bebek bezi bebeğinizin kilosuna uygun olmalı

En iyi bebek bezi seçiminde bebeğinizin kaç aylık olduğu, yaşı önemli değildir, önemli olan bebeğinizin kilosudur. Bebeğinizin kilosuna uygun ölçülerde bir bebek bezi satın almalısınız. Aksi takdirde, bebek bezi idrarı sızdıracak ve bebeğinizi rahatsız edecektir.  Marketlerde, online bebek alışveriş sitelerinde, yeni doğandan başlamak üzere bebeğinizin tuvalet eğitimi aldığı döneme kadarki kilosuna göre (2-28 kilo arası) yaklaşık 6 ayrı boyda bebek bezi bulabilirsiniz.

Bebek bezinin emiş gücü yüksek olmalı

Bebek bezinin emiş gücü yüksek ise bebeğinizin poposu daha uzun süre kuru kalacak ve siz de sık sık bez değiştirmek zorunda kalmayacaksınız. Bu nedenle, bebek bezinin emiş gücünün yüksek olması hem sağlıklı hem de ekonomik bir tercihtir. Emiş gücü yüksek bebek bezleri bebeğinizde pişik oluşmasını engeller ve daha az bez kullanacağınız için daha az para harcamış olursunuz. Bebek bezinin emiş gücünü anlamak için ya farklı markaları kullanarak kıyas yapmalı ya da diğer annelerin tecrübelerinden faydalanmalısınız.

Bebek bezi ergonomik olmalı

En iyi bebek bezi  ergonomik olmalı. Nasıl mı, özellikle yan bantlar ergonomik olmalı. Yan bantlar, bezin ya sıkı ya da gevşek kalmasına yol açmamalı. Ayrıca, bantlar çok çabuk bozulmamalı. Kaliteli bantları birkaç kez açıp kapattığınızda yeniden yapışır, kalitesizler ise yapışmaz.

Bebek bezi hava aldırır olmalı

En iyi bebek bezi hava aldırıyor olmalı. Bu şekilde bebeğinizin cildi tahriş olmayacaktır. Ayrıca, hava almayan bebek bezleri sıcaklık ve nem nedeniyle bebeğinizin cildini tahriş ederek sorun yaratacak zararlı bakterilerin üremesine de sebep olur.

Bebek bezinde sevimli figürler olmalı

Belki size bu tuhaf gelebilir. Fakat, tecrübeli anneler, sevimli figürlerin ve renklerin önemini bilirler. Bebeklerin el ve ayak becerileri geliştiği zaman, bezlerini çıkarmak için uğraştıklarını fark edersiniz. Bu durum, bezden hoşlanmadığından değil, çıplak kalmak çok hoşlarına gittiği içindir. Bu süreçte, bebek bezinin üzerindeki sevimli figürler, bebeğinizin bezini benimsemesini kolaylaştıracaktır.

Umarız, yukarıdaki açıklamalarımız en iyi bebek bezi seçiminizde sizlere faydalı olmuştur.

hakkında bebekalisverissiteleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir