Ana Sayfa / Bebek Güvenlik / Bebek telsizi tavsiye, bebek telsizi alırken nelere dikkat etmeli

Bebek telsizi tavsiye, bebek telsizi alırken nelere dikkat etmeli

Bebek telsizi tavsiye , bebek telsizi alırken nelere dikkat etmeli?  Bebek telsizi, anne babaların bebeklerinden ayrı odada uyurken kendilerini huzurlu hissetmelerini sağlayan bir cihazdır. Bebeğiniz sizden ayrı odada uyurken  ya da siz farklı ortamda iş yaparken bebeğiniz sesini rahatlıkla duyabilir hatta monitörden hareketlerini izleyebilirsiniz. Yazımızın sonunda uygun fiyata ve kaliteli bebek telsizlerini satın alabileceğiniz online bebek alışveriş sitelerini sizlerle paylaşacağız. Öncelikle, Bebek telsizi alırken nelere dikkat etmeli , bu konuya bir açıklık getirelim, rastgele alınan bir bebek telsizi hem işinize yaramayacak hem de paranızı çöpe atmış olacaksınız .
bebek telsizi tavsiye

Bebek Telsizi Ne Gibi Kolaylıklar Sağlar?

Bebeklerin sağlıklı gelişimi için, anne sütü kadar uyku da çok önemlidir. Fakat, özellikle anneler babalar, bebeklerinin uyurken bile yanlarında olmalarını, her an güvende olduklarından emin olmak, nefes alışverişlerini duymak isterler. Bebeklerinin uyku esnasında hareketleri sırasında yorgan, yastık, battaniye, vs örtünün nefes alışverişlerine engel olmasından korkarlar. Bu endişelerden dolayı da, bebeklerini kendi bulundukları odada uyuturlar, bebek karyolalarını kendi yatak odalarına koyarlar.  Bu durumun tabi ki çeşitli sakıncaları vardır. Birincisi, bebekleri uyurken anneler babalar ses çıkarmamak için normal işlerini yapamazlar, sohbet edemezler, kendi özel hayatlarını kısıtlamak durumunda kalırlar.

İkincisi, bebeklerin, başka kişilerin nefesi ile kirlenmiş bir ortamda uyumaları onların sağlığı açısından da oldukça zararlıdır. Diğer taraftan, bebeklerini ayrı odada uyutan anneler de, sık sık bebeklerinin durumunu kontrol etmek için bebeklerinin yanına giderler. Ne kadar dikkatli de olsalar bu kontroller esnasında bebeklerini rahatsız edecek gürültüler yapabilirler, bu durum da bebeğin uyanmasına, kalitesiz bir uyku uyumasına netice de huysuzlanmasına neden olabilir.

Bebek telsizleri yukarıda sıraladığımız tüm bu sıkıntılarınıza çözüm olmaktadır. Bebek telsizi, bebeğin uyuduğu odadaki sesleri hatta görüntüyü anne babanın bulunduğu odaya ileten bir cihazdır. Bebek telsizi sayesinde anneler babalar geceleri huzur içerisinde uyuyabilirler, gündüzleri de bebekleri uyurken anneler gönül rahatlığı ile ev işlerini yapabilirler, tv seyredebilirler.

Bebek Telsizi Modelleri

Ses İletici Model: Bu model bebek telsizlerinde alıcı ve verici olarak adlandırılan 2 adet parça vardır. Mikrofonun olduğu verici parçası, bebeğin bulunduğu odaya, alıcı parçası da ebeveynlerin bulunduğu odaya yerleştirilir. Radyo dalgaları sayesinde bebeğin sesleri ebeveynlerin bulunduğu odadaki alıcıya iletilmiş olur. Ses iletici bebek telsizlerinin çift yönlü olanları da vardır. Bu tür bebek telsizinde, bebeğinin huysuzlandığını, ağladığını duyan ebeveynler bebeklerini uzaktan mikrofondan pışpışlayabilirler. Bu sayede anne babasının sesini duyan bebek de, genelde  sakinleşerek tekrar uykusuna dalabilir.

Bebek Monitörü: Bu tür bebek telsizinde mikrofonun yanı sıra bebeğin bulunduğu odaya küçük bir kamera yerleştirilir. Böylece, ebeveynler bebeklerinin sesini duymanın yanı sıra görüntülü olarak hareketlerini de izleyebilir. Yataktan kalkmaya çalışıp düşme tehlikesi olan bebeklerine bu şeklide derhal müdahale edebilirler.

Bebek Telsizi Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Kanal Sayısı: Minimum 2 kanalı olan bebek telsizleri edilmeli. Bebek telsizi kablosuz olduğu, radyo dalgaları ile sesi ve görüntüyü ilettiği için ev içerisindeki diğer TV, klima, modem vs cihazların frekansları ile karışabilir, cızırtı yapabilir, farklı sesleri size iletebilir. Eğer, kanal sayısı birden çok ise kanal değişikliği yaparak bu problemi ortadan kaldırabilirsiniz.

Işıklı: Bebeğinizin ses tonunu ışıklı göstergeden takip edebilme imkanının olması bebek telsizinin sesi kısık olsa bile bu ışıklı göstergeden kolayca takibinizi sağlar.

Monitörlü: Yukarıda bahsettiğimiz gibi eğer bütçeniz müsaitse görüntülü bebek telsizleri size büyük kolaylık sağlayacaktır, bebeğinizin hareketlerini de uzaktan görebilirsiniz.

Çift yönlü ses iletimi: Bebek telsizlerinde sizin de sesinizi bebeğinize ileten modellerde oturduğunuz yerden bebeğiniz ile iletişime geçebilirsiniz.

Bebek telsizi, radyo dalgaları yayarak çalıştığı için bütün elektronik cihazların çevreye yaydığı gibi bir frekans kirliliği ortaya çıkabilir. Bu nedenle, bebek telsizi bebeğinizin sesini duyabileceğiniz, bebeğinizden en uzak noktaya koymalısınız. Bebek telsizi ile bebeğiniz arasında minimum 1 metre uzaklık olmasına özen göstermelisiniz.

Bebek Telsizi Tavsiye

Bebek telsizi tavsiye bu konuda sizlere herhangi bir marka tavsiyesinde bulunmayacağız. Yukarıdaki kriterler çerçevesinde kalite belgesine sahip bir bebek telsizini online bebek alışveriş siteleri nden kolayca satın alabilirsiniz. Bebek alışveriş siteleri nden alışveriş yaparken iade koşullarına ve garanti belgesi olup olmadığına dikkat edebilirsiniz. Bebek telsizi isatın alabileceğiniz online bebek alışveriş siteleri joker.com.tre-bebek.com, gittigidiyor.com, hepsiburada.com, n11.com, mediamarkt.com.tr, teknosa.com. Umarız bebek telsizi tavsiye konulu yazımız sizler için faydalı olmuştur, bu konuda değerli yorumlarınızı yazarsanız seviniriz.

hakkında bebekalisverissiteleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir