Ana Sayfa / Bebek arabası / Bebek arabası modelleri

Bebek arabası modelleri

Çocuklarımız en değerli varlıklarımız, anneler babalar çocuklarının mutluluğu, rahatı, için ellerinden tüm çabayı gösterirler. Bebek arabaları da hem anne babaların hem de çocukların açık havada rahatça dolaşmaları için çok önemlidir. Yaşam tarzınıza uygun kaliteli, sağlam, ergonomik bir bebek arabası seçimi yapmanız hem sizin hayatınızı kolaylaştıracak, hem de bebeğinizin huzurlu bir bebeklik, hatta çocukluk dönemi geçirmesine katkı sağlayacaktır. Bu nedenle, bebek arabası almadan önce, doğru seçim yapmanız için bebek arabası modelleri ni ve özelliklerini bilmeniz gerekir. Aşağıda, sizler için bebek arabası modelleri ni ve özelliklerini detaylı ama basit bir şekilde açıklamaya çalıştık.

Bebek Arabası Modelleri

bebek arabası modelleri

Travel Sistem Bebek Arabası Modelleri:

Travel sistem bebek arabaları, genellikle bebeğin doğumundan itibaren kullanılabilen, taşıma koltuklarının, ana kucaklarının da monte edilmesiyle ortaya çıkmış olan bebek arabası modelleri dir. Ana kucağı olarak adlandırılan bebek taşıma koltuklarını, istediğiniz zaman bebek arabanızdan ayrı olarak aracınızda oto güvenlik koltuğu olarak ya da evinizin içerisinde sallanır veya sabit bir şekilde ana kucağı olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

bebek arabası modelleri

Baston Bebek Arabası Modelleri

Baston bebek arabası modelleri katlandığı zaman genellikle en az yer kaplayan ve en hafif olan bebek arabalarıdır.   Ebeveynlerin tutup ittiği kollarının baston şeklinde olması nedeni ile bu isimle adlandırılmaktadırlar. Baston şeklindeki bu kollar kullanım amacına ve ebeveynlerin boyuna göre sağa sola, yukarı aşağı kolayca ayarlanabilme özelliğine sahiptir. Genellikle, baston bebek arabası modelleri 4 tekerlekli olup, klasik bir görünüme sahiptir. Kullanımları pratik, kolaydır ve az yer kaplarlar.

bebek arabası modelleri

Jogger Tipi Bebek Arabası Modelleri:

Jogger tipi bebek arabası modelleri, ön tekerlekleri tek ve genellikle büyüktür. Özellikle, hamilelikten sonra annelerin form tutması amacıyla üretilmiş olan bebek arabaları olarak da nitelendirilmektedir. Bu model bebek arabaları uzaktan bakınca gayet şık görünümlü olsalar da kullanımları o kadar da rahat değildir. Özellikle, kapatılmaları zahmetlidir, jogger tipi bebek arabası modelleri  mutlaka iki el kullanılarak ve olduğu yerde, yere doğru kapatılarak katlanır. Katlanan bölümleri sadece ayaklarıdır, oturma puseti aynı boyutlarını korur. Kısacası, katlandığı zaman da çok yer kaplar. Çoğu jogger tipi bebek arabaları üçgen koltuk yapısına sahiptir, bundan dolayı bebekler ayaklarını sürekli bitişik tutmak zorunda kalırlar, bu da bebeğin konforu ve ergonomik yapısı için pek uygun değildir. Bebekler, 4 tekerlekli bebek arabalarında olduğu gibi ayaklarını rahat rahat açıp oturamazlar. Jogger tipi bebek arabasının sürüş kolaylığı olduğu belirtilmektedir ki bu aynı fiyat aralıklarındaki hemen hemen tüm bebek arabası modellerinde vardır.

bebek arabası modelleri

Örümcek Ayaklı Bebek Arabası Modelleri:

3 tekerlekli jogger tipi bebek arabası modellerinde olduğu gibi bu model bebek arabaları da şıklıkları ile göz doldururlar. Modern görünümleri ile teknoloji harikası etkisi yaratan bu tip bebek arabaları anne babaların yaşam tarzına göre tercih edilebilir. Bu tür bebek arabalarının fiyatları yüksektir, lüks markalar  (stokke) tarafından üretilir, bebeğin oturduğu yükseklik bile ayarlanabilir. Bu model bebek arabalarının en iyi üreticisi Stokke markadır. Stokke Bebek Arabası, her türlü şıklığına ve özelliklerine rağmen apartman hayatı yaşayan aileler için ya da fazlalıkları koyacak deposu, özel garajı olmayanlar için pek uygun değildir.  Stokke bebek arabaları, zor katlanır, katlansa da çok yer kaplar.

bebek arabası modelleri

Yukarıda sizlerle paylaşmış olduğumuz bilgiler umarız yeteri kadar aydınlatıcı olmuştur, yorumlarınızı yazarsanız, görüşlerinizden faydalanmak isteriz. Bu bilgiler doğrultusunda, satın alacağınız bebek arabasının modeline karar verdikten sonra yapmanız gereken, hangi marka bebek arabası alacağınıza karar vermek. Bebek arabası modelleri ile ilgili bu yazımızı okuyup alacağınız bebek arabasının modeline karar verdiyseniz, kaliteli bir bebek arabası markasında olması gereken özellikler başlık yazımızı okumanızı, son kararınızı ondan sonra vermenizi önemle tavsiye ederiz, okumak için tıklayın.

hakkında bebekalisverissiteleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir